Зовнішній отит – Лікування та перша допомога

Різкий біль – один з основних симптомів гострого зовнішнього отиту

Якщо ви запідозрили у себе або у дитини отит, головне – не хвилюватися. Нині все більше людей, незалежно від віку, страждають на запалення зовнішнього слухового ходу та успішно переносять це захворювання без страшних наслідків. Ускладнення ж частіше виникають у тих, хто ігнорує правильне лікування зовнішнього отиту або експериментує з нетрадиційними методами. Але якщо у вас немає проблем зі слуховим ходом (анатомічного характеру), і ви вчасно почали терапію, запалення можна усунути за лічені дні.

Чи варто гріти вухо при появі ознак зовнішнього отиту?

У багатьох випадках запалення тканин виникає через потрапляння брудної води у вухо. Саме тому існує думка, що, якщо прогріти слуховий хід, отиту можна уникнути. Але чи доцільно це з медичної точки зору?

Дійсно, переохолодження та підвищена вологість сприяють запаленню зовнішнього вуха і поширенню інфекції в інші частини слухового ходу. Однак перегрівання є також одним із чинників, які можуть посилити біль, підвищуючи ризик ускладнень хвороби. Тому ніколи не слід вдаватися до самолікування, особливо коли гострий зовнішній отит супроводжується гнійними виділеннями.

Щоб позбутися води у вусі, використовуйте ватні тампони. Спробуйте нахилити голову у той бік, в якому ви відчуваєте закладеність, і протримати її в такому положенні протягом хвилини. Ці прості заходи можуть допомогти вам або вашій дитині уникнути скупчення рідини у вусі, що зменшує ризик поширення інфекції.

Звісно, відсутність рідини не є повноцінним захистом від отиту. Щоб почати медично обґрунтоване лікування запалення у вусі, зверніться до сімейного лікаря або ЛОР-спеціаліста.

Як краще лікувати отит зовнішнього вуха?

Отоскопія – перший крок при запаленні  зовнішнього вуха

Найефективніше лікування – це лікування узгоджене з лікарем. Воно визначається  чималою кількістю чинників:

  • анатомічними особливостями слухового ходу, євстахієвої труби, тощо
  • ступенем тяжкості отиту
  • видом патогенної мікрофлори
  • наявністю гною та ускладнень
  • чутливістю пацієнта до того чи іншого фармацевтичного препарату

Лише медична діагностика може визначити усі чинники, які впливають на процес лікування запалення зовнішнього вуха у вашому конкретному випадку. При перших ознаках отиту, незалежно від локалізації, необхідно провести візуальний ЛОР-огляд та отоскопію. Якщо ваш випадок характеризується гнійними процесами у вусі або іншими ускладненнями, лікар може також направити вас на бактеріологічний посів виділень та додаткові аналізи.

Зовнішній отит не вимагає застосування антибіотиків. Після обробки місця локалізації інфекції лікарі призначають курс місцевих анестетиків та протизапальних засобів, щоб запобігти її розповсюдженню та зменшити вушний біль. Але якщо існує ризик поширення запального процесу на середнє вухо, антибіотики все ж слід приймати. Вони також допоможуть при запаленні  зовнішнього вуха       з гнійними виділеннями та підвищеною температурою тіла.

Вушні краплі для лікування гострого отиту зовнішнього вуха</h2>

Для спрямованої місцевої дії проти отиту можна використовувати вушні краплі ОТИПАКС®. Вони підходять як для дорослих, так і для дітей, які страждають на запалення слухового ходу. ОТИПАКС® містить феназон та лідокаїн, що гарантує подвійний ефект: знеболювальний та протизапальний. Лише декілька крапель у зовнішнє вухо вистачає для того, щоб усунути гострий больовий синдром і патологічні процеси в слуховому ході.

Вушні краплі ОТИПАКС® не викликають побічні ефекти при взаємодії з іншими препаратами. Це означає, що ви можете використовувати їх, навіть якщо ваш лікар призначив вам антибіотики або загальні знеболювальні засоби. Така комбінована дія може сприяти швидшому одужанню.

Якщо ви відчуваєте біль у зовнішньому вусі, звертайтеся до лікаря та обирайте ОТИПАКС®. Дбайте про своє здоров’я і здоров’я ваших дітей!

Знайдіть в аптеці

Вгамуйте отит!

Купити
text-7
11111