Оригінальний бренд або генерик? Що дійсно працює

Все є отрута і все є ліки.
І тільки доза робить ліки отрутою і отруту — ліками
© Парацельс

 

Схоже, що виробники ліків переосмислили висловлювання швейцарського лікаря і філософа, особливо економічну доцільність. Не секрет, що, виготовляючи ліки, виробники ретельно підбирають діючу речовину шляхом дорогих досліджень. Тобто, беруть саме те, що в ході численних клінічних тестів продемонструвало свою ефективність в боротьбі із захворюванням, пройшло клінічні випробування, які підтвердили її і довели безпеку застосування пацієнтами різних вікових груп — і налагоджують його серійний випуск. І звичайно ж, абсолютно ясно, що розробити новий і ефективний препарат можуть дозволити собі компанії зі світовим ім’ям, які мають в штаті провідних вчених-дослідників і солідну матеріально-технічну базу як лабораторного, так і промислового рівня.

Оригінальний (інноваційний) препарат (originalis — первинний, innovative — оновлений) — лікарський препарат, створений на основі нової, вперше синтезованої або отриманої з природної сировини субстанції, пройшов повний курс доклінічних і клінічних досліджень ефективності та безпеки і захищений патентом на певний термін1. У країнах ЄС цей термін становить 10-15 років, в Росії і Україні — 20 років.

Генерик (дженерик, генеричний препарат, багатоджерельний препарат; англ. Generic) — непатентований лікарський препарат, який є відтворенням оригінального препарату, на активний фармацевтичний інгредієнт (АФІ) в якого закінчився термін патентного захисту1. Він може випускатися будь-якою фармацевтичною компанією як під міжнародними непатентованими найменуванням, так і під комерційною (торговою) назвою.
Термін «генерик» виник в 70-ті роки XX ст., тоді вважалося, що препарати-аналоги треба називати родовим (генеричним) ім’ям, на відміну від оригінального лікарського засобу, яке продавалося під спеціальною торговою назвою. Це правило полегшувало розпізнавання оригінального препарату серед безлічі його копій.

Виготовляючи генерик, виробники посилаються на клінічні дослідження оригінального препарату або формули, та не переймаються вивченням профілю безпеки генерика.
Не враховують результатів клінічних досліджень відтвореного препарату на хворих, порівняльних клінічних досліджень оригінального препарату і генерика, не вивчають профіль безпеки генерика. Такі дослідження просто не проводяться. Також без особливої ​​скрупульозності підходять до підбору допоміжних компонентів, чи сертифіковані вони за міжнародними стандартами? На практиці це означає, що навіть мінімальна зміна в складі препарату або навіть оболонки ліків може істотно змінити не тільки його якість і біодоступність, але і привести до токсичних або алергічних проявів. Навіть упаковка, скло або пластик, накінечник травматичний або безпечний. Багато нюансів потрібно враховувати. Іншими словами, при переході на генерик у пацієнтів, які до цього тривалий час приймали оригінальний препарат без будь-яких серйозних побічних явищ, може розвинутися алергія, знизитися ефективність лікування, травмуватися слизова.

Отипакс у світіУ той же час, використовуючи ефективний препарат, який пройшов необхідні клінічні дослідження і сертифікацію, ви можете бути спокійні за своє здоров’я і здоров’я своїх дітей.

Так, оригінальні французькі вушні краплі Отіпакс® при виникненні болю у вусі чи  гострому середньому отиті* — гарантують якісне лікування, підтверджене клінічними дослідженнями, сертифікатом GMP, міжнародними сертифікатами сировини. Саме тому Отіпакс визнаний оториноларингологами і педіатрами та є вибором споживачів №1 в світі**.

* Гострий Середній Отит без перфорації барабанної перетинки.
** За даними PharmXplorer 2018-2019, за даними IMS 2018 року.

1.Фармацевтична енциклопедія /[Авраменко Н.М., Азаренко Ю.М., Алексєєва Л.М. та ін.]; під ред. В.П. Черних. — [2-е вид., доп.]. — К.:МОРИОН, 2010. — 1632 c.


Знайдіть в аптеці

Вгамуйте отит!

Купити
text-7