Ліки від отиту: Як обрати протизапальні вушні краплі?

Існує безліч захворювань які вражають органи слуху. Однак, це в першу чергу інфекція дитячого віку, що є найпоширенішою дитячою інфекцією, при якій призначають антибіотики1. При виявленні цієї хвороби отоларинголог призначає різні препарати та медикаменти, серед яких можуть бути місцеві засоби, включаючи антибіотики, антисептики, глюкокортикоїди тощо2.

Але при неправильному виборі препарату, а також через недотримання дозування, лікування може виявитися неефективним та призвести до втрати слуху та дисфункції рівноваги2.

Перш за все необхідно звернутися до лікаря, щоб він зміг визначити ступінь запального процесу. Залежно від ураженого відділу розрізняють три види цього захворювання:

  • Зовнішній. Хвороба може виникати в результаті потрапляння води в просвіт слухового каналу (тому часто називають «вухо плавця»),  травматичних ушкоджень або наявності чужорідного тіла3.
  • Середній. Фактором ризику є підвищення захворюваності в осінньо-зимові місяці через активність респіраторних вірусів4.
  • Внутрішній (лабіринтит) може виникати нечасто внаслідок як гострих, так і хронічних вушних інфекцій і проявляється нудотою, блювотою, запамороченням, шумом у вухах і втратою слуху1.

Види та особливості вушних крапель від отиту

Правильне нанесення місцевих засобів на вогнище інфекції є ключовим елементом ефективного лікування зовнішнього отиту2.

У сучасній медицині виділяються наступні види подібних ліків:

  • антибіотики — місцеві антибіотики високоефективні для лікування зовнішнього отиту2;
  • глюкокортикоїди — місцеві глюкокортикоїди зменшують запалення, що призводить до полегшення свербежу та зменшення болю2;
  • антисептики і підкислювальні розчини — антисептики, такі як спирт і оцтова кислота, мають антимікробну активність широкого спектру дії.

Однак, ці ліки не є абсолютно безпечними. Кожен медпрепарат, який використовується місцево, має протипоказання і побічні ефекти. Тому потрібно обережно ставитися до ліків і строго дотримуватися правил прийому.

Як використовувати краплі від запалення вуха?

Подібні ліки не є універсальними, тому немає єдиного правила щодо їх використання. Залежно від стадії захворювання та компонентів препарату, застосовуються різні дозування.

Лікар обстежує вушну раковину, щоб визначити ступінь запалення і підібрати вушні краплі від отиту

Наприклад, ви можете ознайомитися з інструкцією вушних крапель при запаленні вуха Отипакс®, які підходять як дітям, так і дорослим. Цей засіб активно використовується при больових відчуттях в середньому вусі, а також при вірусному або баротравматичному отиті. Він відноситься до групи протизапальних ліків, так як ефективно знімає больові відчуття. ОТИПАКС® діє дуже швидко: біль починає зникати протягом 5 хвилин після закапування, а через 15 хвилин – знижується запальний процес. До його складу входять два компоненти – феназон і лідокаїн. Перший знижує температуру і знімає запалення, а другий – надає знеболюючий ефект. Ці ліки діють досить довго, тому не варто закапувати їх часто. Достатньо 4-х крапель 2-3 рази на день, щоб максимально швидко позбутися отиту. В середньому курс лікування проходить протягом 10 діб5.

Краплі ОТИПАКС® можна придбати в різних аптеках по всій Україні. Вам достатньо перейти за посиланням і вибрати своє місто. Однак, перед тим як їх використовувати, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

 

Список літератури:

1. Charles J Limb, MDLawrence R Lustig, MDMarlene L Durand, MD, “Acute otitis media in adults”, UpToDate, Literature review current through: Jul 2022., This topic last updated: Apr 06, 2022.

2. Laura A Goguen, MDMarlene L Durand, MD; “External otitis. Treatment”, UpToDate, Literature review current through: Jul 2022. | This topic last updated: Jul 13, 2022.

3. «Секрети оториноларингології», Брюс У. Джафек; Брюс У. Марроу; ООО «Видавничий дім БІНОМ»; друге наукове видання; ст. 82-93.

4. Acute otitis media in children: Epidemiology, microbiology, and complications. UpToDate. Stephen I Pelton, MDPaula Tähtinen, MD, PhD.

5. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Отипакс®.

 

Otipax 016 25.08.22

Автор статті:
Otitis

11 Травня 2023

Поняття оталгії як розпізнати та лікувати болісні відчуття у вухах?

Читати
Otitis

11 Травня 2023

Баротравматичний отит: що це таке та як діагностувати ушкодження

Читати
Otitis

30 Серпня 2022

Краплі при отиті – для чого потрібні

Читати
Otitis

2 Листопада 2021

Біль у вусі

Читати
Otitis

8 Червня 2021

Гострий середній отит (ГСО): Симптоми, діагностика та лікування

Читати
Otitis

12 Березня 2021

Як лікувати запалення вуха у дітей та дорослих без зайвого стресу

Читати
Otitis

12 Березня 2021

Отит зовнішнього вуха

Читати
Otitis

12 Березня 2021

Отит середнього вуха: Як подолати хворобу та уникнути ускладнень

Читати
Otitis

12 Березня 2021

Ліки від отиту: Як обрати протизапальні вушні краплі?

Читати
Otitis

11 Березня 2021

Запалення вуха: Як розпізнати отит та що з ним робити?

Читати
Otitis

23 Жовтня 2020

Дитячий отит: причини, симптоматика, лікування

Читати
Otitis

27 Квітня 2020

ОТИТ – не дамо болю жодного шансу

Читати
Otitis

27 Квітня 2020

Оригінальний лікарський засіб або генерик? Що дійсно працює

Читати
Otipax

ЗВОРОТНИЙ ЗВ’ЯЗОК

Поділіться вашими враженнями від застосування продукту – надішліть повідомлення
щодо якості чи небажаних явищ компанії-імпортеру.

Написати

Список літератури:

  • Лікування отиту практично. Науково-практичний журнал для лікарів “Медична рада”.
  • Г.М. Летіфов, Н.В. Бойко, І.В. Стагнієва, Ю.М. Лукашевич Ефективність вакцинопрофілактики пневмококової інфекції та динаміка захворюваності на гострий середній отит у дітей стр. 91.
  • Юдінцева М.С., Толмачова Є.А., Жучкова Т.В. Середній отит
  • Отипакс – інструкція із застосування
  • Otipax 044 20.12.21

Висновок зроблено на основі аналітичних даних інформаційно-аналітичної бази «Pharmxplorer», яка належить ТОВ «Проксіма Рісерч» – лікарський засіб Отипакс® компанії Biocodex (Франція) займає 1 (перше) місце в АТС 3 рівня S02D ІНШІ ЗАСОБИ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ В ОТОЛОГІЇ у натуральному (упак.) та грошовому вимірах (грн.) на території України (без урахування тимчасово окупованих територій) в динаміці за період з 2020 року по 1 півріччя 2021 року. Комбінація феназону з лідокаїном зумовлює синергічний знеболювальний/протизапальний ефект. Дія препарату (зменшення болісності барабанної перетинки та редукція запалення) розпочинається з 5-ї хвилини після закапування.

  1. При необхідності ОТИПАКС® можна застосовувати у період вагітності або годування груддю після консультації з лікарем. За даними публікації:
  2. Попович В.І. «Гострий середній отит: ефективний контроль болю», Журнал вушних, носових і горлових хвороб, №3, 2015
  3. Косаковський А.Л. «Лікування болю — пріоритетне завдання в терапії неускладненого гострого середнього отиту в дітей», «Сучасна педіатрія» №1(65)/2015.
  4. Косаковський А.Л. Юрочко Ф.Б. «Гострий Середній Отит. Що далі?» Медицина світу, 2016. 5. Карпова Е.П., Бурлакова К.Ю. «Воспалительные заболевания среднего уха у детей» Медицинский совет, Бронхопульминология и ЛОР, №9 2017

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням обов’язково ознайомтесь з інструкцією та проконсультуйтесь з лікарем.

Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Отипакс ® згідно наказу МОЗ України від 24.06.2019 № 1438. Р.П. № UA/5205/01/01, наказ МОЗ України від 24.11.2016 № 1275. Відпускається без рецепта. Зберігати у недоступному для дітей місці.

ТОВ «БІОКОДЕКС УКРАЇНА», пр. Степана Бандери, 28-А, Літера Г, Київ, Україна, 04073. Тел./факс: +38044 2377784

Виробник: «БІОКОДЕКС», Франція. Всі права захищені Ot 02 17.10.2019.

Виробник ОТИПАКС® французька компанія БІОКОДЕКС. Цей веб-сайт призначений для української аудиторії та підпорядковується правовим нормам, що діють в Україні © Copyright Biocodex 2022