Як лікувати запалення вуха у дітей та дорослих без зайвого стресу

Лечение при воспалении уха у взрослых проходит довольно легко и эффективно

Коли одна пора року приходить на зміну іншій, наш організм стає легкою здобиччю для різних вірусів та інфекцій. Імунітет слабшає, тому що ми не встигаємо адаптуватись до нових погодних умов достатньо швидко. Саме в такі періоди значно зростає вірогідність виникнення запалення вуха. Тому варто знати про те, як лікувати отит у дорослих та дітей, щоб при появі його симптомів у вас або ваших малюків, мати чіткий план дій і не витрачати дорогоцінний час на страхи та вагання. Ця стаття містить всю необхідну інформацію щодо причин виникнення, видів та симптомів отиту, та допоможе вам швидко здолати хворобу.

Як відбувається лікування отиту вуха?

Пам’ятайте про особливості лікування запалення вуха у дітей та дорослих

Перш за все, треба пам’ятати, що встановлювати діагноз та призначати медикаменти та процедури має тільки отоларинголог. Ні в якому разі не можна нехтувати візитом до фахівця, особливо, якщо йдеться про дитину. Адже неправильне або недостатнє лікування запалення вуха може призвести до серйозних ускладнень, таких як мастоїдит, втрата слуху та параліч лицьового нерва1.

Методи боротьби з отитом залежать від його виду, форми, причин та локалізації. Запалення може бути гострим, підгострим або хронічним, внутрішнім, зовнішнім або середнім1

Гострий середній отит зустрічається і в дорослих, і в дітей, але найбільш поширений у дітей в віці від 6 до 12 місяців3. Перед тим, як перейти до лікування отиту у дорослих чи дітей, варто спочатку розібратися в його причинах. 

 Факторами ризику гострого середнього отиту є:

  • Сезон (підвищення захворюваності в осінньо-зимові місяці, імовірно, через активність респіраторних вірусів).
  • Тютюнопаління (вплив тютюнового диму підвищує ризик гострого середнього отиту).
  • Зменшені захисні сили організму та основне захворювання (наприклад, вірус імунодефіциту людини [ВІЛ], синдром Дауна, алергічний риніт тощо)3.

Зважаючи на це, слід намагатися уникати факторів, які сприяють розвитку отиту, таких, наприклад, як гострі респіраторні захворювання чи різке зниження імунітету. 

Не забувайте про те, що засоби усунення запалення вуха можуть відрізнятись не тільки в залежності від виду отиту, а також через вік хворого. Середній отит виникає у 80-90% дітей, тож спочатку спробуємо з’ясувати як його лікувати саме в цьому віці1.

В малюків вухо має трохи іншу будову через те, що слухова труба ще не до кінця розвинена. У немовлят євстахієва труба коротша, більш гнучка та розташована більш горизонтально, ніж у дорослих, що дозволяє виділенням з носа легше потрапляти в середнє вухо3.

Основою лікування отиту у дітей є знеболення, адже біль є головним симптомом гострого середнього отиту та може бути сильним4.

При зовнішньому отиті дітям, як і дорослим, призначають місцеву терапію у формі крапель, мазей, кремів та компресів. У разі отиту середнього вуха пацієнту також призначають курс антибіотиків та знеболювальних4 

Треба мати на увазі, що зволікання відвідування фахівця може призвести до переходу хвороби з гострої до хронічної форми. Тому, якщо ви спостерігаєте у себе чи у своїх дітей такі симптоми, як біль у вухах та голові, підвищення температури, погіршення слуху, почервоніння слухового проходу і виділення з нього – негайно звертайтесь до лікаря. Вчасне виявлення цих ознак отиту допоможе вам зупинити розвиток хвороби на першій чи другій стадії. 

 

Список літератури:

1. «Секрети оториноларингології», Брюс У. Джафек; Брюс У. Марроу; ООО «Видавничий дім БІНОМ»; друге наукове видання; ст. 82-93.

2. Charles J Limb, MDLawrence R Lustig, MDMarlene L Durand, MD, “Acute otitis media in adults”, UpToDate, Literature review current through: Jul 2022., This topic last updated: Apr 06, 2022.

3. Acute otitis media in children: Epidemiology, microbiology, and complications. UpToDate. Stephen I Pelton, MDPaula Tähtinen, MD, PhD.

4. Acute otitis media in children: Treatment; UpToDate.; Stephen I Pelton, MDPaula Tähtinen, MD, PhD.

 

Otipax 015 22.08.22

Знайдіть в аптеці

Вгамуйте отит!

Купити
text-7