Як лікувати запалення вуха у дітей та дорослих без зайвого стресу

Лечение при воспалении уха у взрослых проходит довольно легко и эффективно

Коли одна пора року приходить на зміну іншій, наш організм стає легкою здобиччю для різних вірусів та інфекцій. Імунітет слабшає, тому що ми не встигаємо адаптуватись до нових погодних умов достатньо швидко. Саме в такі періоди значно зростає вірогідність виникнення запалення вуха. Тому варто знати про те, як лікувати отит у дорослих та дітей, щоб при появі його симптомів у вас або ваших малюків, мати чіткий план дій і не витрачати дорогоцінний час на страхи та вагання. Ця стаття містить всю необхідну інформацію щодо причин виникнення, видів та симптомів отиту, та допоможе вам швидко здолати хворобу.

Як відбувається лікування отиту вуха?

Пам’ятайте про особливості лікування запалення вуха у дітей та дорослих

Перш за все, треба пам’ятати, що встановлювати діагноз та призначати медикаменти та процедури має тільки отоларинголог. Ні в якому разі не можна нехтувати візитом до фахівця, особливо, якщо йдеться про дитину. Адже неправильне або недостатнє лікування запалення вуха може призвести до серйозних ускладнень, таких як менінгіт, втрата слуху та параліч лицьового нерва.

 

Методи боротьби з отитом залежать від його виду, форми, причин та локалізації. Запалення може бути гострим або хронічним, інфекційним або вірусним, гнійним, ексудативним або катаральним. Стадія захворювання обумовлюється тим, в якому відділі органу слуху відбувається процес – у зовнішньому, середньому або внутрішньому вусі.

Перед тим, як перейти до лікування отиту у дорослих чи дітей, варто спочатку розібратися в його причинах. Отже, запалення може виникнути у разі переохолодження чи перегріву, різкого перепаду тиску та інфікування шкідливими мікроорганізмами через застуду або пошкодження слухового проходу.

 

Зважаючи на це, слід намагатися уникати факторів, які сприяють розвитку отиту, таких, наприклад, як гострі респіраторні захворювання чи різке зниження імунітету. Якщо у вас або ваших дітей є хронічний гайморит, риніт, тонзиліт, були травми носа, ангіна, аденоїди або наявні викривлення носової перегородки, ймовірність захворіти на отит збільшується.

 

Не забувайте про те, що засоби усунення запалення вуха можуть відрізнятись не тільки в залежності від виду отиту, а також через вік хворого. Спочатку спробуємо визначити, як лікувати отит у дітей, адже саме вони – найвразливіша група населення.

 

В малюків вухо має трохи іншу будову через те, що слухова труба ще не до кінця розвинена. Вона коротша, ніж у дорослої людини, але набагато ширша. Це сприяє потраплянню всередину всіляких мікроорганізмів типу бактерій, вірусів та грибків. Саме вони стають збудниками запалення. Отже, лікування запалення вуха, перш за все, спрямоване на подолання інфекції шляхом прочищення слухової труби, зняття запалення та зниження температури.

 

При зовнішньому отиті дітям, як і дорослим, призначають місцеву терапію у формі крапель, мазей, кремів та компресів. У разі отиту середнього вуха пацієнту також призначають курс антибіотиків та знеболювальних. Нерідко лікарі також пропонують курс фізіотерапії. У випадку запалення внутрішнього вуха лікувати отит як у дитини, так і у дорослого, треба у стаціонарних умовах.

 

Треба мати на увазі, що зволікання відвідування фахівця може призвести до переходу хвороби з гострої до хронічної форми. Тому, якщо ви спостерігаєте у себе чи у своїх дітей такі симптоми, як біль у вухах та голові, підвищення температури, погіршення слуху, почервоніння слухового проходу і виділення з нього – негайно звертайтесь до лікаря. Вчасне виявлення цих ознак отиту допоможе вам зупинити розвиток хвороби на першій чи другій стадії. Якщо ж ви відчуваєте нудоту, шум у вухах та запаморочення, це вже може свідчити про більш серйозний вид отиту – внутрішній.

Знайдіть в аптеці

Вгамуйте отит!

Купити
text-7