Отит у дітей: Симптоми, причини, та профілактика

Симптоми дитячого отиту можуть проявлятися більше тижня

Запалення вуха – неприємна проблема, особливо, якщо з нею стикаються діти. Отит (захворювання вуха) у дитини може викликати серйозний дискомфорт і вимагає особливої ​​уваги батьків, особливо в перші роки його життя. У цьому віці, організм найбільш схильний до вірусних захворювань через недостатньо розвинену імунну системи. Тому слід намагатися вберегти ваших крихіток від факторів, що сприяють розвитку хвороби. Дізнайтеся про те, що саме може стати причиною отиту у дітей, як він проявляється і як його лікувати. Наші поради допоможуть вам зберегти здоров’я ваших малюків і ваші нерви.

 Які симптоми отиту у дітей?

Запалення вуха має досить явні ознаки, при появі яких, потрібно терміново звернутися до лікаря. Чим швидше ви розпізнаєте захворювання, тим менше шансів, що воно призведе до серйозних ускладнень. Отже, розрізняють такі симптоми отиту:

  1. Виділення з вуха. Вони можуть бути рідкими або гнійними. В останньому випадку треба якомога швидше відвідати лікаря, щоб отит не став хронічним.
  2. Підвищення температури. Температура малюка може різко піднятись до 38 °C і вище, тому необхідно слідкувати за його станом і вдень, і вночі.
  3. Біль у слуховому проході і голові. При цьому дитина може терти і тягнути вухо або притискати його до інших предметів.
  4. Тимчасова часткова втрата слуху. Це найбільш лякаюча ознака отиту (запалення вуха) у дитини, але не хвилюйтесь – після лікування він буде чути, як і раніше.
  5. Погіршення апетиту. Смоктання і жування посилюють біль у вусі, тому дитина може відмовлятись від їжі.
  6. Поганий сон. Малюк може не спати вночі через те, що його турбують біль і набряк в вусі.
  7. Дратівливість. При наявності цього симптому, діти стають крикливими, плачуть та не хочуть грати.

Причин отиту у дитини може бути безліч, і серед них є і такі банальні, як застуда або травма. Тому слід уникати переохолодження і потрапляння бруду в вухо і обмежити малюкові доступ до гострих або дрібних предметів. Прості речі можуть допомогти уникнути багатьох проблем, тому варто знати про фактори, які зазвичай стають причиною отиту.

Розрізняють зовнішній, середній та внутрішній отит, що викликаються одними й тими самими причинами, але проявляються по-різному. У більшості випадків, запалення вуха починається у разі потрапляння до слухового проходу інфекцій. Це може відбутись або через травмування, або через проникнення виділень з носоглотки.

Яким буває лікування запалення вуха у дитини?

Лікувати отит вух у дитини слід починати якомога швидше

Залежно від типу отиту, одужання може пройти легко і без ускладнень або ж мати небезпечні наслідки. Зовнішній отит лікують досить просто. Отоларинголог призначає дитині від вушної болю такі засоби локальної терапії краплі, мазі. У більш серйозних випадках середнього та внутрішнього отиту застосовують антибактеріальні препарати. У найскладніших обставинах може знадобитись хірургічне втручання.

Лікування отиту у дітей має бути доведено до кінця. Необхідно чітко дотримуватись рекомендацій лікаря у період реабілітації (навіть якщо гостра форма запалення минула, симптоми послабшали, та ваш малюк начебто відчуває себе добре). Недолікований отит у дітей може стати хронічним, тому обов’язково треба упевнитися, що хворобу було подолано. Зазвичай, після зникнення симптомів, малюку також призначають фізіотерапію, щоб прискорити його одужання та зменшити ризик повторення епізоду запалення.

Сподіваємось, що ця стаття допомогла вам зрозуміти, як лікувати отит у дітей, та стала для вас корисною. Читайте наш блог з лайфхаками, як просто допомогти дитині, зберегти здоров’я і Ваші нерви!

Знайдіть в аптеці

Вгамуйте отит!

Купити
text-7