Краплі при отиті – для чого потрібні

Запалення вуха або отит – це інфекція, що викликає запалення та скупчення рідини за барабанною перетинкою. При цьому відзначаються почервоніння та набряк, виділення з вуха; зниження слуху, свербіння; відчуття шуму у вусі чи відчуття, ніби воно переповнене водою чи заблоковане пробкою. 

Але первинною та ключовою ознакою є біль, який посилюється при подальшому перебігу хвороби. За перших симптомів варто звернутися до отоларинголога. Якщо діагностовано запалення вуха, краплі стануть чудовим симптоматичним препаратом на початковій стадії отиту. Одночасно з ними призначається лікування, яке спрямоване на зниження больових відчуттів.

При необхідності призначається очищення вушного каналу від виділень, що накопичилися, або сірчаної пробки. Процедура може бути проведена прямо в кабінеті ЛОР.

При сильному набряку ефективніше використовуватиме ватний тампон, змочений у ліках: так вушні краплі від отиту легше проникнуть у медіальний канал.

Медичний препарат застосовується лише після діагностики спеціалістом. У занедбаних або інших тяжких випадках може знадобитися пероральна або внутрішньовенна антибіотикотерапія1.

Різновиди крапель від отиту

Для впливу на вушні відділи ліпше використовувати медикаменти у рідкій формі. Вушні краплі при отиті знімають запалення та набряк, знижують больові відчуття та протистоять хвороботворним мікроорганізмам.

У сучасній медицині виділяються наступні види подібних фармпрепаратів:

 • краплі з глюкокортикостероїдами – застосовуються при запаленні вуха, спричинених алергією та вірусною інфекцією;
 • антибіотики місцевого застосування пригнічують життєдіяльність хвороботворних мікроорганізмів;
 • протизапальні краплі – дія спрямована на зняття запалень, набряків та больових відчуттів;
 • протигрибкові засоби – застосовуються при ураженні вуха грибами різного виду та пригнічує ріст грибкових клітин;
 • антисептичні краплі – використовуються на ранніх стадіях зовнішнього та внутрішнього отиту та полегшують больові симптоми2.

Більшість випадків захворювання діагностується ще на ранніх стадіях, тому основна фармакотерапія – вушні краплі від зовнішнього або середнього отиту. У запущених випадках застосовують краплі від отиту з антибіотиком. Не всі препарати є безпечними для здоров’я, кожен має свої особливості, тому призначати їх може тільки лікар.

Які вушні краплі дозволені для вагітних

Чудовий період у житті жінки може бути затьмарений деякими наслідками змін власного тіла: при вагітності є ймовірність зараження вушною інфекцією. Ось список можливих причин:

 • гормональні зміни, що впливають на імунну систему і піддають організм майбутньої матері ризику захворіти, а також прискорений метаболізм;
 • так званий «нежить вагітних» і закладеність носа – скупчення рідини в носі та гайморових пазухах підвищує ризик інфекції;
 • хронічний отит;
 • найпростіші сезонні захворювання.

Якщо звернутися до отоларинголога при перших симптомах, терапія пройде легше і швидше. Лікар призначить безрецептурні вушні краплі при отиті. Це буде найменш травматична медична терапія для плода. 

При важкій формі будуть показані найбільш щадні антибіотики, але їх не можна використовувати довше 2 тижнів3.

Вушні краплі при запаленнях у дорослих

Існує хибна думка, що отит завжди лікується антибіотиками. Але це не так. Більшість випадків зараження зовнішнім або середнім отитом усувається за допомогою анальгетиків та простих процедур, які нескладно виконувати вдома.

Навіть перші стадії цієї недуги можуть бути дуже болючими.

Аналгетичні та протизапальні властивості безрецептурних медикаментів знижують хворобливі відчуття та зменшують дискомфорт пацієнта. Кращі краплі від отиту – комбіновані: анальгетик та знеболювальне. Ці нестероїдні препарати з легким седативним ефектом знижують запалення та подразнення. До того ж, вони досить нешкідливі і не мають особливих протипоказань, крім підвищеної чутливості до компонентів крапель1.

Запущену або гостру форму захворювання найчастіше лікують антибіотиком при отиті в краплях, мазях або таблетках: вони пригнічують ріст бактерій і зменшують запалення та набряк. Антибіотик, що містить кортикостероїди, полегшить біль. Будь-який антибіотик має протипоказання, тому, перш ніж купити його в аптеці, потрібно пройти обстеження у ЛОРа, який випише потрібний антибіотик при отиті – фармацевти в аптеці не можуть візуально ставити діагноз. Крім того, згідно з Наказом МОЗ України № 360 антибіотики не можна продавати без рецепта4.

Вушні краплі при запаленнях у дітей

Хвороба вражає людей різного віку, але особливо важко, коли хворіють діти. Немовля не може розповісти про те, що воно захворіло, а батьки не завжди розуміють, що з ним щось не так. За деякими ознаками можна визначити, коли є привід для занепокоєння:

 • підвищення температури, кашель, нежить;
 • дитина ігнорує тихі звуки чи інші явні порушення слуху;
 • малюк постійно тягне або тре вухо;
 • дратівливість, неспокійний сон ночами або безсоння, поганий апетит.

Антибіотик від отиту дітям призначать, якщо:

 • у дитини серйозне супутнє захворювання: вроджена вада серця або муковісцидоз;
 • у малюка виділення з вуха;
 • дитина молодша за два роки з інфекцією обох вух.

При тяжкому перебігу хвороби та при ускладненнях, маленького пацієнта доведеться лікувати у лікарні. Але якщо звернутися до лікаря негайно, щойно виявляться перші симптоми, можна значно полегшити одужання дитини та отит пройде протягом кількох днів.

В якості комплексної терапії без антибіотиків виписуються антигістамінні препарати, судинозвужувальні та вушні краплі5.

Які обрати і як використовувати краплі від отиту

У дітей часто зустрічаються вушні інфекції. Дорослі також можуть захворіти. Якщо ЛОР прописав антибіотик, приймайте його за інструкцією.

Але в більшості випадків, отит не є серйозною хворобою, якщо при перших симптомах відразу звернутися до фахівця. Вам призначатимуть вушні краплі при запаленні вуха м’якої дії з мінімальною кількістю протипоказань та можливих побічних реакцій.

Так, добре себе зарекомендував препарат ОТИПАКС® від французького виробника, компанії Biocodex. У його складі дві активні речовини: феназон і лідокаїн, які в комплексі мають протизапальну та знеболювальну дію. ОТИПАКС® починає діяти вже з 5 хвилини після закапування, а через 15-30 хвилин біль практично повністю зникає.

Незважаючи на потужну дію, препарат не є агресивним: його можна використовувати як дорослим, так і дітям, оскільки активні компоненти у складі знаходяться у невеликій концентрації.

Його можна давати навіть немовлятам з 1 місяця, але тільки після консультації з лікарем та за його рекомендацією.

ОТИПАКС® нетоксичний навіть для вагітних та годуючих мам6!

Краплі ОТИПАКС® чудово виконують своє головне призначення — місцеве симптоматичне лікування певних больових станів середнього вуха при отиті у дітей віком від 1 місяця та дорослих6. Так вважають не лише ЛОРи та сімейні терапевти України: ОТИПАКС® — №1 в Україні7. Препарат є абсолютно нешкідливим для організму6. ОТИПАКС® продається в аптеках по всій Україні. Достатньо перейти за посиланням та обрати своє місто.

 

Список літератури:

1. А. Вайцман. Лікування зовнішнього отиту.  

2. А. Вайцман. Ліки від зовнішнього отиту.  

3. Н. Іфтіхар. Лікування вушної інфекції під час вагітності.

4. У.-Н. Супрун. Чому антибіотики в Україні продають без рецептів? 

5. NHS inform. Інфекції середнього вуха (середній отит).

6. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Отипакс®.

7. За даними інформаційно-аналітичної бази «Система дослідження ринку PharmExplorer (від ТОВ «Проксіма Рісерч»)», лікарський засіб Отипакс® компанії Biocodex (Франція) за період з 2020 року по 1 півріччя 2021 року займає перше місце в АТС 3 рівня S02D ІНШІ ЗАСОБИ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ В ОТОЛОГІЇ у натуральному (упак.) та грошовому вимірах (грн.) на території України (без урахування тимчасово окупованих територій).

 

 Otipax 002 04.01.22 

Знайдіть в аптеці

Вгамуйте отит!

Купити
text-7