Запалення вуха: Як розпізнати отит та що з ним робити?

Выявление причин возникновения отита – важнейший шаг к правильному лечению

Коли йдеться про здоров’я, обізнаність має велике значення. Сьогодні у мережі можна знайти купу інформації щодо різних медичних станів, яка допоможе швидко відреагувати та вчасно звернутися до лікаря при наявності перших ознак хвороби. Саме заради цієї мети ми написали цю статтю про причини отиту, щоб надати вам чітке уявлення про цю розповсюджену проблему. Цей матеріал базується виключно на наукових фактах та експертному досвіді, тому ви можете бути цілком впевнені в достовірності представленої інформації. 

Спочатку розберемось, що ж таке отит і як він виникає. Класифікують такі види отиту, як зовнішній, середній та лабіринтит, в залежності від локалізації ураженої ділянки органу слуху1. Середній отит це – запальний процес в порожнині середнього вуха1, а зовнішній – запальний процес зовнішнього слухового проходу1. Запалення може мати гостру, підгостру та хронічну форми1. У першому випадку симптоми отиту вуха спостерігаються протягом трьох тижнів, у другому – до 3 місяців, а хронічна форма триває – від 3 місяців1. 

 Причинами зовнішнього отиту можуть бути:

  • потрапляння води в просвіт слухового каналу (тому часто називають «вухо плавця»);
  • травматичні пошкодження;
  • наявність чужорідного тіла;
  • розчісування при зуді1.

Якщо нещодавно ви стикались з якимось із вищезазначених чинників, зверніть особливу увагу на зміни у своєму самовідчутті. Далі ви дізнаєтесь, які спостереження можуть вказувати на наявність отиту та необхідність відвідування отоларинголога.

Найбільш характерні симптоми запалення вуха

 

Самые распространенные признаки воспаления уха – температура, боли и гной в слуховом проходе

Нерідко трапляється, що деякі захворювання не так вже й легко розпізнати з першого погляду, тому що вони мають схожі з іншими медичними станами ознаки. Але середній отит має специфічні прояви, які однозначно свідчать про запалення вуха:

  • різкий вушний біль із посмикуванням;
  • виділення у слуховому проході («оторея»);
  • завушна припухлість;
  • підвищення температури;
  • головокружіння, шум у вухах1.

Під час гострого запалення вуха симптоми можуть з’явитись досить раптово, але процес починається набагато раніше. Саме тому при перших проявах отиту треба якомога скоріше піти до лікарні, щоб зупинити розвиток хвороби і уникнути можливих ускладнень. Якщо не почати боротись із запаленням вчасно, це може призвести до втрати слуху, паралічу лицьового нерва, перфорації барабанної перетинки, мастоїдиту та інших важких станів1. Це занадто висока плата за недбалість, тому не зволікайте з візитом до лікаря.

Незважаючи на те, що симптоми отиту вуха можуть бути досить неприємними та навіть лякаючими, не варто вважати, що лікування від цього захворювання є складним процесом. Зазвичай, після огляду та отоскопії, лікар призначає протизапальні або антибактеріальні краплі. Якщо у вусі є гній, хворому також призначаються антимікробні препарати1.

Гострий середній отит – це, в першу чергу, інфекція дитячого віку, що є найпоширенішою дитячою інфекцією, при якій призначають антибіотики2. Навіть немовлята не застраховані від цього захворювання, тому треба уважно слідкувати за факторами, які сприяють його розвитку. Діти не завжди можуть точно виразити те, що їх турбує. Через це необхідно проводити регулярний огляд у ЛОР-спеціаліста.

Знаючи більше про отит, ви зможете виявити проблему швидше і вчасно почати її вирішувати. Ми сподіваємось, що ця стаття допомогла вам зрозуміти, на що слід звертати увагу в першу чергу, коли у вас з’явилась підозра про наявність хвороби. Пам’ятайте, що попереджений означає озброєний, і будьте здорові!

 

Список літератури:

1. «Секрети оториноларингології», Брюс У. Джафек; Брюс У. Марроу; ООО «Видавничий дім БІНОМ»; друге наукове видання; ст. 82-93. 

2. Charles J Limb, MDLawrence R Lustig, MDMarlene L Durand, MD, “Acute otitis media in adults”, UpToDate, Literature review current through: Jul 2022., This topic last updated: Apr 06, 2022.

 

Otipax 012 18.08.22

Знайдіть в аптеці

Вгамуйте отит!

Купити
text-7