Запалення вуха: Як розпізнати отит та що з ним робити?

Выявление причин возникновения отита – важнейший шаг к правильному лечению

Коли йдеться про здоров’я, обізнаність має велике значення. Сьогодні у мережі можна знайти купу інформації щодо різних медичних станів, яка допоможе швидко відреагувати та вчасно звернутися до лікаря при наявності перших ознак хвороби. Саме заради цієї мети ми написали цю статтю про причини отиту, щоб надати вам чітке уявлення про цю розповсюджену проблему. Цей матеріал базується виключно на наукових фактах та експертному досвіді, тому ви можете бути цілком впевнені в достовірності представленої інформації.

 

Спочатку розберемось, що ж таке отит і як він виникає. Як ви вже здогадались, це – запалення вуха, причиною якого найчастіше бувають бактеріальні та вірусні інфекції. Класифікують такі види отиту, як зовнішній, середній та лабіринтит, в залежності від локалізації ураженої ділянки органу слуху. Запалення може мати гостру та хронічну

 

форми. У першому випадку симптоми отиту вуха спостерігаються протягом трьох тижнів, у другому – понад 3 місяці.

 

Абсцес розвивається внаслідок ураження грибками, вірусами, коками та патогенними бактеріями. Запалення може виникнути як в разі наявності хронічних вогнищ інфекцій у пацієнта, так і через потрапляння до організму збудників хвороби повітряно-крапельним шляхом. У рідких випадках причиною отиту може стати пошкодження барабанної перетинки.

 

Все це може трапитись через такі фактори:

 • неправильний догляд за слуховим проходом
 • потрапляння брудної води до вуха
 • значні перепади тиску
 • травми зовнішнього вушного проходу
 • зниження імунітету
 • перегрівання або переохолодження
 • наявність нежитю та ЛОР-патологій

Якщо нещодавно ви стикались з якимось із вищезазначених чинників, зверніть особливу увагу на зміни у своєму самовідчутті. Далі ви дізнаєтесь, які спостереження можуть вказувати на наявність отиту та необхідність відвідування отоларинголога.

 

Найбільш характерні симптоми запалення вуха

 

Самые распространенные признаки воспаления уха – температура, боли и гной в слуховом проходе

Нерідко трапляється, що деякі захворювання не так вже й легко розпізнати з першого погляду, тому що вони мають схожі з іншими медичними станами ознаки. Але отит має специфічні прояви, які однозначно свідчать про запалення вуха:

 • біль у шиї чи інших частинах голови
 • гній у слуховому проході
 • збільшення привушних лімфовузлів
 • підвищення температури до 40 °С
 • погіршення слуху

Під час гострого запалення вуха симптоми можуть з’явитись досить раптово, але процес починається набагато раніше. Саме тому при перших проявах отиту треба якомога скоріше піти до лікарні, щоб зупинити розвиток хвороби і уникнути можливих ускладнень. Якщо не почати боротись із запаленням вчасно, це може призвести до туговухості, паралічу лицьового нерва, менінгіту, порушення вестибулярного апарату та різних абсцесів мозку й скроневої кістки. Це занадто висока плата за недбалість, тому не зволікайте з візитом до лікаря.

 

Незважаючи на те, що симптоми отиту вуха можуть бути досить неприємними та навіть лякаючими, не варто вважати, що лікування від цього захворювання є складним процесом. Зазвичай, після огляду та отоскопії, лікар призначає протизапальні або антибактеріальні краплі. Якщо у вусі є гній, хворому також призначаються антибіотики.

 

Взагалі, на отит може захворіти будь-хто, і його прояви не залежать від віку чи статі. Але у дітей симптоми запалення вуха можуть викликати більш серйозний дискомфорт, ніж у дорослих. Навіть немовляти не застраховані від цього захворювання, тому треба уважно слідкувати за факторами, які сприяють його розвитку. Діти не завжди можуть точно виразити те, що їх турбує. Через це необхідно проводити регулярний огляд у ЛОР-спеціаліста.

 

Знаючи більше про отит, ви зможете виявити проблему швидше і вчасно почати її вирішувати. Ми сподіваємось, що ця стаття допомогла вам зрозуміти, на що слід звертати увагу в першу чергу, коли в вас з’явилась підозра про наявність хвороби. Пам’ятайте, що попереджений – значить озброєний, і будьте здорові!

Знайдіть в аптеці

Вгамуйте отит!

Купити
text-7