Отит середнього вуха: Як подолати хворобу та уникнути ускладнень

Коли йдеться про здоров’я, зволікання лікуванням може мати більш негативні наслідки, ніж початкова медична проблема. Саме тому треба вміти визначати перші симптоми захворювання та швидко на них реагувати. В цій статті ми надамо вичерпну інформацію про запалення середнього вуха, яка допоможе вам вчасно розпочати лікування. Ви дізнаєтесь не тільки про те, як виявити ознаки хвороби, але й про місцеві протизапальні знеболюючі засоби, такі як Отипакс®4.

Головні симптоми запалення середнього вуха

Симптомы воспаления среднего уха могут проявляться длительное время

Отит може проявляти себе по-різному в залежності від того, у якій частині органу слуху він розвивається. При запаленні середнього вуха уражається область, що знаходиться за барабанною перетинкою1, тому поставити точний діагноз може тільки отоларинголог після обстеження з використанням спеціальних інструментів. Отит може ускладнюватись втратою слуху, тому слід одразу звертатися до лікаря при наявності наступних симптомів:

 • різкий вушний біль із посмикуванням;
 • виділення у слуховому проході («оторея»);
 • завушна припухлість;
 • підвищення температури;
 • головокружіння, шум у вухах1.

Гострий отит середнього вуха може викликати значний дискомфорт, але, зазвичай, досить швидко виліковується у домашніх умовах.

Перед тим, як почати терапію, необхідно все ж таки пройти огляд в отоларинголога, щоб він прописав ті препарати та процедури, які підходять саме вам.

Чим небезпечний гострий отит середнього вуха?

Незважаючи на те, що запалення органу слуху успішно лікується, слід пам’ятати про те, що якщо не почати боротися з хворобою вчасно, вона може ускладнюватись втратою слуху, перфорацією барабанної перетинки, паралічем лицевого нерва тощо1.

Проте усього цього легко уникнути, якщо правильно лікуватись згідно з рекомендаціями спеціаліста. Отит середнього вуха можна подолати у домашніх умовах, але варто зазначити, що задля того, щоб ваші зусилля не виявилися марними, і ви не втратили дорогоцінний час, препарати та терапевтичні методи має призначати лише отоларинголог. Для кожного окремого випадку лікування має бути індивідуальним, бо не всі засоби однаково ефективні для різних пацієнтів.

Профілактика запалення середнього вуха

Так, як ця хвороба є більш звичною для дітей2, пропонуємо перелік запобіжних заходів для профілактики гострого середнього отиту:

– гігієна вушного проходу;

– зменшення впливу цигаркового диму на дитину: діти, які піддаються впливу сигаретного диму вдома, мають більше епізодів захворювання, ніж діти, які живуть у будинках, вільних від тютюнового диму;

– перевага грудному вигодовуванню: протягом принаймні трьох місяців захищає від хвороби немовля протягом першого року життя3.

Якщо ж вам все ж таки не вдалося вберегтися від хвороби, обирайте найефективніше лікування, щоб швидше її подолати. Вушні краплі Отипакс® – це сучасний препарат, який дозволить вам зробити це швидко та безболісно4. Придбати його можна, майже, у будь-якій аптеці, а знайти найближчу до вас, де він є в наявності, дуже легко на нашій мапі. Нагадуємо, що перед застосуванням препарату треба обов’язково порадитися з лікарем та уважно прочитати інструкцію.

 

Список літератури:

1.  «Секрети оториноларингології», Брюс У. Джафек; Брюс У. Марроу; ООО «Видавничий дім БІНОМ»; друге наукове видання; ст. 82-93.

2. Charles J Limb, MDLawrence R Lustig, MDMarlene L Durand, MD, “Acute otitis media in adults”, UpToDate, Literature review current through: Jul 2022., This topic last updated: Apr 06, 2022.

3. «Acute otitis media in children Prevention of recurrence»; Stephen I Pelton, MDPaola Marchisio, MD; UpToDate; Literature review current through: Jul 2022.  This topic last updated: Apr 13, 2022.

4. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Отипакс®. 

 

Otipax 013 18.08.22

Автор статті:
Otitis

11 Травня 2023

Поняття оталгії як розпізнати та лікувати болісні відчуття у вухах?

Читати
Otitis

11 Травня 2023

Баротравматичний отит: що це таке та як діагностувати ушкодження

Читати
Otitis

30 Серпня 2022

Краплі при отиті – для чого потрібні

Читати
Otitis

2 Листопада 2021

Біль у вусі

Читати
Otitis

8 Червня 2021

Гострий середній отит (ГСО): Симптоми, діагностика та лікування

Читати
Otitis

12 Березня 2021

Як лікувати запалення вуха у дітей та дорослих без зайвого стресу

Читати
Otitis

12 Березня 2021

Отит зовнішнього вуха

Читати
Otitis

12 Березня 2021

Отит середнього вуха: Як подолати хворобу та уникнути ускладнень

Читати
Otitis

12 Березня 2021

Ліки від отиту: Як обрати протизапальні вушні краплі?

Читати
Otitis

11 Березня 2021

Запалення вуха: Як розпізнати отит та що з ним робити?

Читати
Otitis

23 Жовтня 2020

Дитячий отит: причини, симптоматика, лікування

Читати
Otitis

27 Квітня 2020

ОТИТ – не дамо болю жодного шансу

Читати
Otitis

27 Квітня 2020

Оригінальний лікарський засіб або генерик? Що дійсно працює

Читати
Otipax

ЗВОРОТНИЙ ЗВ’ЯЗОК

Поділіться вашими враженнями від застосування продукту – надішліть повідомлення
щодо якості чи небажаних явищ компанії-імпортеру.

Написати

Список літератури:

 • Лікування отиту практично. Науково-практичний журнал для лікарів “Медична рада”.
 • Г.М. Летіфов, Н.В. Бойко, І.В. Стагнієва, Ю.М. Лукашевич Ефективність вакцинопрофілактики пневмококової інфекції та динаміка захворюваності на гострий середній отит у дітей стр. 91.
 • Юдінцева М.С., Толмачова Є.А., Жучкова Т.В. Середній отит
 • Отипакс – інструкція із застосування
 • Otipax 044 20.12.21

Висновок зроблено на основі аналітичних даних інформаційно-аналітичної бази «Pharmxplorer», яка належить ТОВ «Проксіма Рісерч» – лікарський засіб Отипакс® компанії Biocodex (Франція) займає 1 (перше) місце в АТС 3 рівня S02D ІНШІ ЗАСОБИ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ В ОТОЛОГІЇ у натуральному (упак.) та грошовому вимірах (грн.) на території України (без урахування тимчасово окупованих територій) в динаміці за період з 2020 року по 1 півріччя 2021 року. Комбінація феназону з лідокаїном зумовлює синергічний знеболювальний/протизапальний ефект. Дія препарату (зменшення болісності барабанної перетинки та редукція запалення) розпочинається з 5-ї хвилини після закапування.

 1. При необхідності ОТИПАКС® можна застосовувати у період вагітності або годування груддю після консультації з лікарем. За даними публікації:
 2. Попович В.І. «Гострий середній отит: ефективний контроль болю», Журнал вушних, носових і горлових хвороб, №3, 2015
 3. Косаковський А.Л. «Лікування болю — пріоритетне завдання в терапії неускладненого гострого середнього отиту в дітей», «Сучасна педіатрія» №1(65)/2015.
 4. Косаковський А.Л. Юрочко Ф.Б. «Гострий Середній Отит. Що далі?» Медицина світу, 2016. 5. Карпова Е.П., Бурлакова К.Ю. «Воспалительные заболевания среднего уха у детей» Медицинский совет, Бронхопульминология и ЛОР, №9 2017

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням обов’язково ознайомтесь з інструкцією та проконсультуйтесь з лікарем.

Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Отипакс ® згідно наказу МОЗ України від 24.06.2019 № 1438. Р.П. № UA/5205/01/01, наказ МОЗ України від 24.11.2016 № 1275. Відпускається без рецепта. Зберігати у недоступному для дітей місці.

ТОВ «БІОКОДЕКС УКРАЇНА», пр. Степана Бандери, 28-А, Літера Г, Київ, Україна, 04073. Тел./факс: +38044 2377784

Виробник: «БІОКОДЕКС», Франція. Всі права захищені Ot 02 17.10.2019.

Виробник ОТИПАКС® французька компанія БІОКОДЕКС. Цей веб-сайт призначений для української аудиторії та підпорядковується правовим нормам, що діють в Україні © Copyright Biocodex 2022