Отит середнього вуха: Як подолати хворобу та уникнути ускладнень

Лечение отита среднего уха должен назначать отоларинголог

Коли йдеться про здоров’я, зволікання лікуванням може мати більш негативні наслідки, ніж початкова медична проблема. Саме тому треба вміти визначати перші симптоми захворювання та швидко на них реагувати. В цій статті ми надамо вичерпну інформацію про запалення середнього вуха, яка допоможе вам вчасно розпочати лікування. Ви дізнаєтесь не тільки про те, як виявити ознаки хвороби, але й про найефективніші засоби проти запалення вуха, такі як краплі Отипакс. запалення вуха

Головні симптоми запалення середнього вуха

Симптомы воспаления среднего уха могут проявляться длительное время

Отит може проявляти себе по-різному в залежності від того, у якій частині органу слуху він розвивається. При запаленні середнього вуха уражається область, що знаходиться за барабанною перетинкою, тому поставити точний діагноз може тільки отоларинголог після обстеження з використанням спеціальних інструментів. Отит може швидко перерости у хронічну форму, тому слід одразу звертатися до лікаря при наявності наступних симптомів:

 

  • Виділення з вуха. При гнійному отиті середнього вуха у слуховому проході накопичується в’язка рідина.

 

  • Головний біль. Періодично у вусі ніби “стріляє” і неприємні фізичні відчуття розповсюджуються далі у скроню.

 

  • Погіршення слуху. Через те, що вушний отвір забивається гноєм, ви можете чути не так чітко; звуки сприймаються приглушеними.

 

  • Підвищення температури. Тіло може нагріватися до 39-40°C, як наслідок боротьби організму з бактеріальною чи вірусною інфекцією.

 

Гострий отит середнього вуха може викликати значний дискомфорт, але, зазвичай, досить швидко виліковується у домашніх умовах. Але перед тим, як почати терапію, необхідно все ж таки пройти огляд в отоларинголога, щоб він прописав ті препарати та процедури, які підходять саме вам. Це можуть бути краплі, антибіотики, компреси, прогрівання та інші засоби.

Чим небезпечний гострий отит середнього вуха?

Незважаючи на те, що запалення слухового органу успішно лікується, слід пам’ятати про те, що якщо не почати боротися з хворобою вчасно, вона може перерости у хронічну форму. Також зростає вірогідність появлення ускладнень, які можуть призвести до втрати слуху, менінгіту, сепсису та навіть запалення головного мозку.

 

Проте усього цього легко уникнути, якщо правильно лікуватись згідно з рекомендаціями спеціаліста. Отит середнього вуха можна подолати у домашніх умовах, але варто зазначити, що задля того, щоб ваші зусилля не виявилися марними, і ви не втратили дорогоцінний час, препарати та терапевтичні методи має призначати лише отоларинголог. Для кожного окремого випадку лікування має бути індивідуальним, бо не всі засоби однаково ефективні для різних пацієнтів.

Профілактика запалення середнього вуха

Будь-яку хворобу завжди краще попередити, ніж лікувати, тому наведемо кілька рекомендацій щодо зниження факторів ризику. Оскільки отит виникає через інфікування шкідливими бактеріями або вірусами, перш за все, треба слідкувати за станом свого імунітету. Якщо він слабкий, і ви часто застуджуєтесь, спрямуйте свої зусилля на його зміцнення і обов’язково доводьте лікування від респіраторних захворювань до кінця. Чим сильніша ваша імунна система, тим простіше організму буде захищатись від бактеріальних та вірусних інфекцій.

 

Також слід уникати потрапляння до вуха бруду та пошкодження його гострими предметами, адже це ще один шлях до розповсюдження запального процесу. Слідкуйте за своєю гігієною, щоб позбутися ризику виникнення гнійного отиту середнього вуха у такий спосіб.

 

Якщо ж вам все ж таки не вдалося вберегтися від хвороби, обирайте найефективніше лікування, щоб скоріше її подолати. Вушні краплі Отипакс – це сучасний препарат, який дозволить вам зробити це швидко та безболісно. Купити його можна майже у будь-якій аптеці, а знайти найближчу до вас, де він є в наявності, дуже легко на нашій мапі. Нагадуємо, що перед застосуванням препарату треба обов’язково порадитися з лікарем та уважно прочитати інструкцію.

Знайдіть в аптеці

Вгамуйте отит!

Купити
text-7