Отит середнього вуха: Як подолати хворобу та уникнути ускладнень

Лечение отита среднего уха должен назначать отоларинголог

Коли йдеться про здоров’я, зволікання лікуванням може мати більш негативні наслідки, ніж початкова медична проблема. Саме тому треба вміти визначати перші симптоми захворювання та швидко на них реагувати. В цій статті ми надамо вичерпну інформацію про запалення середнього вуха, яка допоможе вам вчасно розпочати лікування. Ви дізнаєтесь не тільки про те, як виявити ознаки хвороби, але й про місцеві протизапальні знеболюючі засоби, такі як Отипакс®4.

Головні симптоми запалення середнього вуха

Симптомы воспаления среднего уха могут проявляться длительное время

Отит може проявляти себе по-різному в залежності від того, у якій частині органу слуху він розвивається. При запаленні середнього вуха уражається область, що знаходиться за барабанною перетинкою1, тому поставити точний діагноз може тільки отоларинголог після обстеження з використанням спеціальних інструментів. Отит може ускладнюватись втратою слуху, тому слід одразу звертатися до лікаря при наявності наступних симптомів:

  • різкий вушний біль із посмикуванням;
  • виділення у слуховому проході («оторея»);
  • завушна припухлість;
  • підвищення температури;
  • головокружіння, шум у вухах1.

Гострий отит середнього вуха може викликати значний дискомфорт, але, зазвичай, досить швидко виліковується у домашніх умовах.

Перед тим, як почати терапію, необхідно все ж таки пройти огляд в отоларинголога, щоб він прописав ті препарати та процедури, які підходять саме вам.

Чим небезпечний гострий отит середнього вуха?

Незважаючи на те, що запалення органу слуху успішно лікується, слід пам’ятати про те, що якщо не почати боротися з хворобою вчасно, вона може ускладнюватись втратою слуху, перфорацією барабанної перетинки, паралічем лицевого нерва тощо1.

Проте усього цього легко уникнути, якщо правильно лікуватись згідно з рекомендаціями спеціаліста. Отит середнього вуха можна подолати у домашніх умовах, але варто зазначити, що задля того, щоб ваші зусилля не виявилися марними, і ви не втратили дорогоцінний час, препарати та терапевтичні методи має призначати лише отоларинголог. Для кожного окремого випадку лікування має бути індивідуальним, бо не всі засоби однаково ефективні для різних пацієнтів.

Профілактика запалення середнього вуха

Так, як ця хвороба є більш звичною для дітей2, пропонуємо перелік запобіжних заходів для профілактики гострого середнього отиту:

– гігієна вушного проходу;

– зменшення впливу цигаркового диму на дитину: діти, які піддаються впливу сигаретного диму вдома, мають більше епізодів захворювання, ніж діти, які живуть у будинках, вільних від тютюнового диму;

– перевага грудному вигодовуванню: протягом принаймні трьох місяців захищає від хвороби немовля протягом першого року життя3.

Якщо ж вам все ж таки не вдалося вберегтися від хвороби, обирайте найефективніше лікування, щоб швидше її подолати. Вушні краплі Отипакс® – це сучасний препарат, який дозволить вам зробити це швидко та безболісно4. Придбати його можна, майже, у будь-якій аптеці, а знайти найближчу до вас, де він є в наявності, дуже легко на нашій мапі. Нагадуємо, що перед застосуванням препарату треба обов’язково порадитися з лікарем та уважно прочитати інструкцію.

 

Список літератури:

1.  «Секрети оториноларингології», Брюс У. Джафек; Брюс У. Марроу; ООО «Видавничий дім БІНОМ»; друге наукове видання; ст. 82-93.

2. Charles J Limb, MDLawrence R Lustig, MDMarlene L Durand, MD, “Acute otitis media in adults”, UpToDate, Literature review current through: Jul 2022., This topic last updated: Apr 06, 2022.

3. «Acute otitis media in children Prevention of recurrence»; Stephen I Pelton, MDPaola Marchisio, MD; UpToDate; Literature review current through: Jul 2022.  This topic last updated: Apr 13, 2022.

4. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Отипакс®. 

 

Otipax 013 18.08.22

Знайдіть в аптеці

Вгамуйте отит!

Купити
text-7