Гнійний отит середнього вуха: Як виявити та лікувати?

Отоларинголог шукає ознаки гострого гнійного середнього отиту

Коли ми стикаємось з інфекційними та вірусними захворюваннями – це завжди неприємно, але ж і повністю уникнути їх у своєму житті навряд чи комусь вдасться. Тому краще знати ворога в обличчя, вміти розпізнати його заздалегідь та навчитися швидко давати йому відсіч. У цьому матеріалі ми познайомимо вас з таким недугом, як гострий гнійний середній отит, визначивши основні його симптоми та методи лікування. Представлена далі інформація допоможе вам бути на крок попереду та надасть впевненості у боротьбі з хворобою.

Особливості прояву гнійного отиту у дітей та дорослих

Лікування гнійного отиту у малюків не відрізняється від дорослої терапії

Це інфекційне захворювання може уразити будь-кого, але маленькі пацієнти мають більше шансів підхопити його через специфічну будову слухової труби. Оскільки в малюків вона значно коротша, ніж у дорослих, різного роду інфекціям та вірусам, які саме і є причиною запалення, набагато легше потрапити до середнього вуха із зовнішнього середовища.

 

Ураження такими шкідливими мікроорганізмами, як коки, патогенні бактерії, віруси та грибки, найчастіше відбувається через забруднення слухового проходу або його фізичне пошкодження. У деяких випадках збудник гнійного отиту у дитини також може потрапити до середнього вуха при неправильному чханні та кашлянні, разом з током крові, або ж за наявності хронічних вогнищ інфекції.

 

Про початок запального процесу у вусі малої дитини можуть свідчити такі симптоми:

 

 • раптове підвищення температури
 • біль у вусі
 • занепокоєний стан, який супроводжується плачем
 • виділення з вуха
 • лихоманка
 • блювота
 • порушення роботи ШКТ

 

При гнійному запаленні вуха у дорослих спостерігається нагрівання тіла до 40°С і вище, а також специфічні виділення. Але біль може відлунювати в інших частинах голови та шиї через збільшення привушних лімфовузлів. Можлива й тимчасова втрата слуху або його погіршення. Проте, після лікування, здатність чути повертається.

Які методи лікування гнійного отиту найефективніші?

В залежності від форми захворювання, хронічної або гострої, отоларинголог може рекомендувати різний підхід до його усунення. Якщо отит протікає без особливостей та не має ускладнень, антибіотиків та антибактеріальних або антизапальних крапель, таких як ОТИПАКС®, має вистачити, щоб подолати хворобу протягом 1-2 тижнів. Але пам’ятайте, що курс лікування від гострого гнійного середнього отиту обов’язково має призначати тільки кваліфікований спеціаліст. Адже, тільки він або вона може встановити характер захворювання під час огляду та після проведення необхідних досліджень.

 

Навіть якщо ви маєте під рукою найефективніші засоби для боротьби з хворобою, профілактика завжди є кращим шляхом. Адже попередити гнійний отит середнього вуха досить просто, дотримуючись кількох правил, яким обов’язково треба навчити дітей:

 

 • не переохолоджуватись і не перегріватись
 • доводити лікування ГРВІ та захворювань ЛОР-органів до кінця
 • користуватись плавальними шапочками у басейнах
 • слідкувати за особистою гігієною
 • завжди дихати носом і правильно сякатися

 

Ці прості речі можуть врятувати вас від отиту та його ускладнень, які іноді бувають досить серйозними. А маючи у своїй домашній аптечці такий дієвий препарат, як ОТИПАКС®, ви легко та швидко здолаєте будь-яке запалення у вусі. Ці краплі підходять як дорослим, так і дітям, тому що вони цілком безпечні і не містять алергенів. Вони мають як антизапальні, так і аналгетичні властивості, тому знімають біль так само ефективно, як і заспокоюють уражені абсцесом тканини.

 

Уважно слідкуйте за своїм самопочуттям, пам’ятайте про головні симптоми отиту та використовуйте найкращу зброю проти хвороби при перших ознаках. Не давайте запаленню жодного шансу разом з ОТИПАКС®!

Знайдіть в аптеці

Вгамуйте отит!

Купити
text-7
11111